iedb

Az utolsó mohikán

Az utolsó mohikán
Szereposztás
Daniel Day-Lewis

Hawkeye (Nathaniel Poe)
Madeleine Stowe

Cora Munro
Russell Means

Chingachgook
Jodhi May

Alice Munro
Steven Waddington

Maj. Duncan Heyward
Maurice Roëves

Col. Edmund Munro
Patrice Chéreau

Gen Montcalm
Edward Blatchford

Jack Winthrop
Terry Kinney

John Cameron
Tracey Ellis

Alexandra Cameron
Justin M. Rice

James Cameron
Dennis Banks

Ongewasgone
Termelés
Director:Michael Mann
Producer:Ned Dowd (supervising producer)
Hunt Lowry (producer)
Michael Mann (producer)
James G. Robinson (executive producer)
Writer:James Fenimore Cooper (novel)
John L. Balderston (adaptation) and)
Paul Perez (adaptation) and)
Daniel Moore (adaptation)
Philip Dunne (1936 screenplay)
Michael Mann (screenplay) and)
Christopher Crowe (screenplay)
Szereposztás
Daniel Day-Lewis...Hawkeye (Nathaniel Poe)
Madeleine Stowe...Cora Munro
Russell Means...Chingachgook
Eric Schweig...Uncas
Jodhi May...Alice Munro
Steven Waddington...Maj. Duncan Heyward
Wes Studi...Magua
Maurice Roëves...Col. Edmund Munro
Patrice Chéreau...Gen Montcalm
Edward Blatchford...Jack Winthrop
Terry Kinney...John Cameron
Tracey Ellis...Alexandra Cameron
Justin M. Rice...James Cameron
Dennis Banks...Ongewasgone
Pete Postlethwaite...Capt. Beams
Colm Meaney...Maj. Ambrose
Mac Andrews...Gen. Webb
Malcolm Storry...Phelps
David Schofield...Sergeant Major
Eric D. Sandgren...Coureur De Bois
Mike Phillips...Sachem
Mark A. Baker...Colonial Man
Dylan Baker...Capt. De Bougainville
Tim Hopper...Ian
Gregory Zaragoza...Abenaki Chief
Scott Means...Abenaki Warrior
William J. Bozic Jr....French Artillery Officer
Patrick Fitzgerald...Webb's Adjutant
Mark Joy...Henri
Steve Keator...Colonial Representative
Don Tilley...Colonial #1
Thomas E. Cummings...Colonial #2
David Farrow...Guard
Ethan James Fugate...French Sappeur
F. Curtis Gaston...Soldier #1
Eric A. Hurley...Soldier #2
Jared Harris...British Lieutenant
Michael McConnell...Sentry
Alice Papineau...Huron Woman
Mark J. Maracle...Sharitarish
Clark Heathcliffe...Regimental Sergeant Major
Sebastian Roché...Martin
Joe Finnegan...Redcoat #2
Sheila Adams Barnhill...Humming Woman
Tom McGowan...Rich Merchant
Jeff Anderson...Warrior (uncredited)
Bill Chemerka...Royal Artillerist (uncredited)
Benton Jennings...Scottish Officer (uncredited)
Trenton McDevitt...British Soldier / Couiour d'boise (uncredited)
Shawn Michael Perry...Mohawk Core (uncredited)
Brent Ponder...French Soldier (uncredited)
Termelés
Director:Michael Mann
Producer:Ned Dowd (supervising producer)
Hunt Lowry (producer)
Michael Mann (producer)
James G. Robinson (executive producer)
Writer:James Fenimore Cooper (novel)
John L. Balderston (adaptation) and)
Paul Perez (adaptation) and)
Daniel Moore (adaptation)
Philip Dunne (1936 screenplay)
Michael Mann (screenplay) and)
Christopher Crowe (screenplay)
Composer:Randy Edelman
Trevor Jones
Cinematographer:Dante Spinotti (director of photography)
Editing:Dov Hoenig
Arthur Schmidt
Casting:Bonnie Timmermann
Production Design:Wolf Kroeger
Art Director:Robert Guerra
Richard Holland
Set Decorator:Jim Erickson
James V. Kent
Costume Design:Elsa Zamparelli
Makeup:Deborah Ball (wig dresser)
John R. Bayless (makeup artist)
Wendy Bell (additional makeup artist)
Judith H. Bickerton (wig dresser)
Linda Biondo (hair assistant)
Connie Boyer (additional makeup artist)
Roy Bryson (hair stylist)
Evan Campbell (prosthetic makeup artist)
Eva M. Carlyon (additional makeup artist)
Verne Caruso (hair stylist)
Kristin Cauldwell (makeup artist)
Caroline Clements (hair stylist)
Russell J. Dodson (tattoo artist)
Nick Dudman (prosthetic makeup artist)
John D. Evers (tattoo artist)
Jason Fruchter (tattoo artist)
Lynn Gardner (hair assistant)
Jeff Goodwin (makeup artist)
Pierre L. Griffen (tattoo artist)
Kenneth Grindstaff (hair assistant)
Vincent J. Guastini (special make-up effects supervisor)
Mitzi Gunter (additional makeup artist)
Angela Hajianis (tattoo artist)
Gail Hensley (wig dresser)
Harold E. Hensley (hair assistant)
Richard Hensley (hair assistant)
Christine Howard (tattoo artist)
Christopher Johnson (prosthetic makeup artist)
Matthew Johnson (makeup artist: tattoos)
Linda Kamp (makeup artist)
Neal B. Kelly (prosthetic makeup artist)
Joe Macchia (prosthetic makeup artist)
Jason M. Machinga (tattoo artist)
Richard S. Martinko (tattoo artist)
Vera Mitchell (hair stylist)
Sandra S. Orsolyak (additional makeup artist)
John Panther (hair assistant)
Rita Parillo (makeup artist)
Pamela Priest (hair stylist)
Peter Robb-King (key makeup artist)
Jane Royle (makeup artist)
Joan Shay (makeup artist)
Betty Lou Skinner (wig dresser)
Baker Smith (hair stylist)
Dwaine Trimble (tattoo artist)
Ronnie Watkins (additional makeup artist)
P.J. Williams (hair assistant)
Barbara Willis (hair assistant)
Scott Willis (hair assistant)
Melissa A. Yonkey (background hair stylist)
Mary Young (hair assistant)
Production Management:Judith Blume (post-production supervisor)
Ned Dowd (unit production manager)
Whitney Green (production manager: second unit)
Ellen Rauch (unit production manager)
United States25 sze 1992
France26 aug 1992
Korea, Republic of25 sze 1992
Sweden2 okt 1992
Denmark6 nov 1992
United Kingdom6 nov 1992
Spain27 nov 1992
Portugal11 dec 1992
Finland18 dec 1992
Italy21 dec 1992
Germany14 jan 1993
Netherlands21 jan 1993
Hong Kong18 feb 1993
Australia4 már 1993
Japan13 már 1993
Argentina18 már 1993
Hungary26 már 1993
Czech Republic9 ápr 1993
Ireland6 nov 1992